Jak tanio podróżować samolotem?

Podróże samolotem kojarzą nam się przede wszystkim z drogimi biletami. Wiele osób nawet na zagraniczne wakacje planowane samodzielnie woli wybrać się samochodem. Czy możliwe jest bardzo tanie latanie samolotami? Oczywiście, że tak! Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pozwolą Ci sporo zaoszczędzić!

Nie wybieraj głównych lotnisk!

Zwróć uwagę, że nawet Warszawa ma dwa lotniska. Wiele Europejskich i światowych stolic ma 2 lub 3 porty lotnicze. Oczywiście centralny, główny port lotniczy każdego kraju czy miasta oznacza także najwyższe ceny. Lecąc do takich miast jak Paryż, Londyn czy Madryt zwróć uwagę czy nie ma tańszych połączeń do lotnisk pobocznych. Oczywiście miej na uwadze, że nie są one tak świetnie skomunikowane z centrum miasta jak te główne porty lotnicze.

Obserwuj ceny biletów!

Jeśli chcesz lecieć zwiedzić dane miasto, a Twoja praca umożliwia Ci wzięcie urlopu w każdym momencie, to obserwuj ceny biletów i czekaj na promocję. Czasami zdarza się, że w dany dzień jest jakaś przecena lub samolot nie zapełnia się jak oczekiwano i ostatnie miejsca są wyprzedawane z promocją. Z drugiej strony również odpowiednio wczesne kupienie lotu (nawet kilka miesięcy do przodu) może być promocyjne. Po prostu obserwuj dłuższy czas ceny biletów i wybierz odpowiedni moment.

Korzystaj z odpowiednich narzędzi!

Czy wierz, że nawet standardowa zakładka w wyszukiwarce Google może pomóc znaleźć Ci najlepsze promocje? Wystarczy, że wpiszesz ogólne sformułowanie „loty” w wyszukiwarce, klikniesz zakładkę „loty” i zobaczysz mapę świata z najtańszymi propozycjami lotów. Często może się okazać, że znajdziesz tam bilety po 20-100 złotych za osobę do takich miast jak Sztokholm, Madryt, Paryż, Rzym i wiele innych. Jeśli chcesz zwiedzić europejskie miasta, ale nie masz konkretnego planu na ich kolejność – może być to świetna opcja dla Ciebie. A pamiętaj, że takich narzędzi i aplikacji podobnych do tej w wyszukiwarce Google jest całe mnóstwo! Wybierz odpowiednie dla siebie i korzystaj z najlepszych promocji!

One thought on “Jak tanio podróżować samolotem?

Dodaj komentarz