Jak kupić tanio wycieczkę z biurem podróży

Wbrew pozorom zagraniczne wycieczki z biurami podróży to najlepsza opcja na wakacje. Oferty All-Inclusive, gwarancja pięknej pogody, inna kultura czy zorganizowane wycieczki po najpopularniejszych atrakcjach to tylko niektóre z zalet. Wiele osób jednak przeglądając oferty w okresie wakacyjnym, kiedy planują podróże, widzą wysokie ceny i decydują się kolejny rok spędzić w Polsce. Poniżej dowiesz się, jak planować podróż zagraniczną, by była ona bardzo tania.

Odpowiednie planowanie

Kupując wycieczkę w biurze podróży w czerwcu lub lipcu, w samym środku sezonu wakacyjnego narażasz się na najwyższe koszty. Szczególnie jeśli przeglądasz wycieczki z terminem na za miesiąc. Jeśli masz wybrany konkretny, ulubiony hotel i miejscowość – wybierz wakacje first minute. Jeśli kupisz wycieczkę pół roku na przód, to cena będzie nawet 20-30% niższa niż w szczycie sezonu. 

Jeśli chcesz po prostu spędzić wakacje w innym kraju – nie ważne gdzie, to wybierz wakacje last minute. Kupując na 1-2 dni przed wylotem wycieczkę, możesz dostać ją w naprawdę śmiesznych pieniądzach. Bardzo często spośród ofert na ostatnią chwilę znajdziemy kierunki takie jak Egipt, Grecja, Turcja, Bułgaria czy Cypr. Pamiętaj, biuro podróży woli sprzedać ostatnie miejsca chociażby za 500-1000 złotych (wycieczki wartej 3-4 tysiące) niż puścić samolot z pustymi miejscami, który i tak jest wyczarterowany w całości. Wykorzystaj to!

Mądrze wybierz termin wycieczki

Po pierwsze wycieczki w lipcu i sierpniu są najdroższe, bo najwięcej osób planuje wtedy urlopy no i oczywiście dzieci mają wakację. Jeśli masz możliwość wyboru innego terminu, to prawdopodobnie zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Po drugie temperatury w lipcy i sierpniu w miejscach takich jak Turcja, Egipt, Grecja czy Hiszpania potrafią sięgać 40 stopni Celsjusza! Wybierając wakacje w kwietniu, maju, wrześniu czy na początku października zyskasz nie tylko niższą cenę, ale także przyjemniejszą pogodę i temperatury w granicach 25-33 stopni Celsjusza i nieco chłodniejsze wieczory, dzięki czemu znacznie lepiej wypoczniesz na takich wakacjach.