Sposoby na tanie podróże po Europie

Europejskie miasta są przepiękne, jest w nich naprawdę wiele atrakcji i miejsc historycznych do zwiedzenia, jednak obserwując ceny gotowych wycieczek czy lotów, okazuje się, że przy standardowych zarobkach taki wypad pochłonie sporo środków przeznaczonych na wakacje. Więc jak tanio zwiedzić europejskie miasta? Mamy na to kilka sposobów.

Wykorzystaj dostępne narzędzia i wyszukiwarki promocji!

Czy wiesz, że istnieje wiele aplikacji i narzędzi, które automatycznie wyszukają Ci najlepsze promocje? Spróbuj wykorzystać zakładkę „loty” w wyszukiwarce Google, by sprawdzić najtańsze oferty podróży do europejskich miast. Oczywiście, większość z ofert oscyluje w granicach 500-1000 złotych za lot, co jest ceną wysoką, ale bardzo często zdarzają się takie promocje, że za lot w dwie strony zapłacisz 100-200 złotych! 

Dodatkowo planując podróż do dużych miast, zwróć uwagę na lotniska. Centralne porty lotnicze często posiadają droższe loty niż te mniejsze, poboczne lotniska. Dobrym przykładem jest Madryt, który posiada aż 3 lotniska w swojej okolicy. Często możesz również wybrać lot do innego miasta. Na przykład w Polsce loty do Radomia będą znacznie tańsze niż bezpośrednio do Warszawy, w innych krajach jest podobnie.

Przemyśl podróż samochodem

Niewątpliwie z Polski wyprawa do Berlina, Pragi czy Bratysłąwy wydaje się oczywista, jednak wiele osób w kalkulacjach wcale nie bierze pod uwagę dalszych wypraw. Jest to błąd! Coraz więcej Polaków decyduje się chociażby na wakacje w Chorwacji, a na środek transportu wybierają samochód. Z centralnej Polski jest to oczywiście około 1100 kilometrów, co oznacza około 10-12 godzin podróży, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę czas na dojazd na lotnisko, odprawę, sam lot, przyjęcie na lotnisku w Chorwacji i transport do hotelu – wcale dużo czasu nie zaoszczędzimy. Koszty paliwa i opłat drogowych wyniosą około 1000-1500 złotych, co przy 4-5 osobach w samochodzie oznacza ledwie 200-300 złotych na osobę w dwie strony! Jesteś w stanie znaleźć bilet lotniczy + parking na lotnisku lub taksówkę na lotnisko + transport z lotniska do hotelu – to wszystko w dwie strony za, w sumie, 200-300 złotych za osobę? Wydaje nam się, że będzie ciężko.